Tegoroczne Międzynarodowe Targi Potato Poland zlokalizowane będą w bezpośrednim sąsiedztwie naszego partnera z Charbrowa FARMA ALEXA – pierwszego w Polsce rolniczego parku rozrywki i edukacji, który związany jest z promowaniem rolnictwa w Polsce. Farma Alexa to miejsce, w którym odkrywamy wieś, uczymy się rolnictwa i historii życia na wsi, integrujemy, poznajemy maszyny rolnicze, obcujemy ze zwierzętami oraz bierzemy udział w przedstawieniu Królika Alexa. Zlokalizowany w otoczeniu Charbrowskiego Boru, na prawie 10 hektarach, obiekt proponuje wartościowe spędzenie czasu dla różnych grup wiekowych. Wiejska Szkoła Alexa ma na celu pogłębienie wiedzy z tematyki rolnictwa dla odwiedzających a także naukę poprzez zabawę.Na Farmie Alexa uczymy się zastosowania starych maszyn rolniczych w kilku punktach, które razem tworzą Muzeum Rolnictwa Alexa. Eksponatami są maszyny używane do pracy w polu z okresu lat od 1940 – 1997. Jednym z większych eksponatów jest pierwszy polski kombajn Vistula. Następnym elementem jest Chata Kaszubska, w której możemy doić krowę, czesać koński ogon i zakręcić naszym autorskim kołem kaszubskim, dzięki któremu odkryjemy tajemnicę kaszubskiego haftu oraz poznamy historyczne Stolemy. Przechodząc dalej poznajemy znaki ruchu drogowego w Traktorkowie Dużym. Jest prawdziwy kombajn i przejażdżki przyczepkami, które ciągnie traktor. Mamy do dyspozycji pole do gry w golfa piłką nożną (z ang. Footgolf) w tematyce wiejskiej, które polega tak jak w prawdziwym golfie na trafieniu do dołka z tą różnicą, że tu kopiemy piłką nożną.
Nasze wydarzenie stało się także patronem wraz z Marszałkiem Województwa Pomorskiego dla atrakcji promującej województwo pomorskie i rolnictwo, czyli Labiryncie w polu kukurydzy na mapie województwa pomorskiego, gdzie goście odszukują ukrytych miejscowości, odgadują hasło i muszą odnaleźć magiczny dzwon Królika Alexa, który ponoć spełnia marzenia.
Farma Alexa umożliwiła dopełnienie naszego wydarzenia, poprzez czynne uczestnictwo w promowaniu rolniczego charakteru regionu oraz zapewnienie strefy rozrywki.