Hybrydowe Targi Potato Poland 2022

POTATO POLAND to impreza o charakterze wystawowo – konferencyjnym mająca na celu integrację polskiej branży ziemniaczanej, otwieranie polskiego rynku na świat, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów. Cele te osiągane są poprzez znaczącą liczbę wystawców z kraju i zagranicy, udział oraz wsparcie wystawy i konferencji przez organy władzy samorządowej i centralnej, czynny udział w organizacji świata nauki, samorządów rolniczych i przedstawicieli przemysłu rolno – spożywczego.

Technologia targów

Hybrydowe rozwiązania organizacji targów oznaczają, że wirtualne targi będą wspierać realne targi odbywające się w świecie rzeczywistym. Całość targów będzie relacjonowana na żywo z dwóch niezależnych studiów telewizyjnych, połączonych z ekipami reporterów zbierających na miejscu relację uczestników. Rejestrowany obraz będzie transmitowany na ogólnodostępną stronę internetową. Konferencje będą tłumaczone symultanicznie na język angielski. Dostępne wirtualne stoiska 3D w technologii mapowania Matterport będą pozwalały na przeniesienie firmy, parku maszynowego i oferowanych produktów do pełnego świata 3D Targów Wirtualnych. Poletka pokazowe będą monitorowane przez FarmCloud czyli system wspierania produkcji rolnej oraz paszportyzacji żywności oparty na danych sensorycznych.

Cel imprezy

Celem imprezy jest promocja polskich ziemniaków oraz przetworów z nich uzyskanych. 
W trakcie imprezy będą promowane takie wartości jak współpraca pomiędzy rolnikami oraz rolnikami i przedsiębiorcami. Będzie promowany model produkcji żywności, którego efektem ma być dobra jakościowa żywność. Będziemy pokazywać wartość, jaką uzyskuje się przy produkcji mniejszej ilości ale za to jakościowej żywności.
Celem imprezy jest integracja środowisk producenckich i dostarczenie im nowoczesnych rozwiązań.

Plan targów